Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem
25.08.2019

FM Aldentro wybuduje Polski Pawilon podczas EXPO 2020

Wiemy, kto wybuduje Pawilon Polski na Wystawie Światowej EXPO 2020 w Dubaju!
 
Już niebawem ruszają prace związane z budową Pawilonu Polski na Wystawie Światowej EXPO Dubaj 2020. Za stworzenie tej architektonicznej wizytówki naszego kraju odpowiedzialne będzie  konsorcjum polskich firm – Międzynarodowe Targi Poznańskie wraz z FM Aldentro. Pawilon Polski będzie główną areną prezentacji o Polsce podczas Wystawy Światowej EXPO 2020 w Dubaju. Rekomendowane przez organizatorów tematy przewodnie ekspozycji – zrównoważony rozwój i mobilność – Polska rozszerza w trzech wątkach tematycznych: Technologia, Współpraca międzynarodowa i Natura. Hasło Polskiego Pawilonu brzmi: „Creativity inspired by nature”.

Decyzja o powierzeniu zadania związanego ze stworzeniem pawilonu – wizytówki Polski na Światowej Wystawie EXPO 2020 w Dubaju Konsorcjum Grupa MTP – FM Aldentro jest potwierdzeniem unikatowych kompetencji obu firm oraz ich bardzo wysokiej pozycji wśród organizatorów najważniejszych wydarzeń w skali międzynarodowej. Grupa MTP była trzykrotnie zaangażowana w organizację szczytu klimatycznego COP w Polsce na rzecz ONZ – mówi Tomasz Kobierski, Wiceprezes Zarządu Grupy MTP. 
FM ALDENTRO sp. z o.o. jest częścią grupy kapitałowej ATM Grupa S.A.. Nasz zespół realizował m.in. zabudowę pawilonów wystawienniczych Delegacji Państwowych podczas Kongresu Klimatycznego COP24 
w Katowicach 
– dodaje Filip Majchrowski Prezes Zarządu FM ALDENTRO.
-Pawilon Polski już teraz uznawany jest w Dubaju za budynek ikoniczny. Przed generalnym wykonawcą stoi więc nie lada wyzwanie, by doskonały projekt przekuć w realizację, która już w październiku stanie się spektakularnym nośnikiem informacji o naszym kraju.  Doceniamy połączenie kompetencji  konsorcjum Międzynarodowych Targów Poznańskich i FM Aldentro i cieszymy się, że możemy rozpocząć prace  na ponad rok przed początkiem Wystawy. Planujemy, że budowa Pawilonu ruszy jeszcze w tym roku – mówi Monika Dyląg-Sajór, koordynator projektu EXPO Dubaj 2020 w Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.
Umowana „Zaprojektowanie, budowę, utrzymanie techniczne i rozbiórkę Pawilonu Polski na Wystawie Światowej EXPO 2020 w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich” obejmuje trzy etapy, w tym m.in. wykonanie dokumentacji projektowej Pawilonu Polski, uzyskanie zezwoleń budowlanych oraz zezwoleń Organizatora, budowę Pawilonu Polski wraz z instalacjami, wykończenie wnętrza budynku oraz ekspozycji, bieżące utrzymanie techniczne budynku i ekspozycji, a także demontaż Pawilonu Polski po zakończeniu Wystawy Światowej EXPO 2020 w Dubaju.
 
Pawilon Polski - wielowątkowa opowieść o polskiej naturze, kreatywności, innowacyjności
Konkurs na opracowanie projektu koncepcyjnego Pawilonu Polski oraz ekspozycji wewnętrznej na Wystawę Światową EXPO 2020 w Dubaju wygrała warszawska pracownia WXCA. Architektura Pawilonu odnosi się 
w sposób czytelny do hasła mobilności. Tworzy otwartą, rozrastającą się ku górze, modułową strukturę, która zaprasza odwiedzających do odpoczynku w cieniu rozłożystego zadaszenia i kontemplacji unoszącej się ponad głowami gości instalacji – rzeźby kinetycznej wyobrażającej lecące stado ptaków.
Bogactwo naturalnej przyrody, różnorodność krajobrazu i strategiczne położenie w centrum Europy sprawiają, 
że Polska jest najważniejszym siedliskiem europejskich ptaków wędrownych. Zaproszenie odwiedzających 
do towarzyszenia tej wędrówce i przyjrzenia się obfitości polskiej awifauny stanowi okazję do rozwinięcia intrygującej, wielowątkowej opowieści nie tylko o pięknie polskiej natury, ale przede wszystkim o wymianie międzynarodowej, mobilności, eksporcie idei i myśli technologicznej. Polska zostanie zaprezentowana jako silny ośrodek współpracy, który poprzez rozwój nauki oferuje światu zrównoważone, przyjazne środowisku, inspirowane naturą technologie.

O konsorcjum Grupy MTP i FM Aldentro
Grupa MTP to lider wśród organizatorów imprez wystawienniczych w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, który poza uznanymi w świecie biznesowymi imprezami targowymi, organizuje kongresy, konferencje, wydarzenia kulturalne, sportowe, w tym mega eventy, które rocznie przyciągają ponad milion gości z całego świata. Prócz konferencji ONZ, Grupa MTP koordynowała także m.in. organizację części spotkań centralnych podczas Polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej oraz pierwszego w historii Polski Zgromadzenia Narodowego odbywającego się poza terenem Warszawy. 
FM ALDENTRO sp. z o.o. jest częścią grupy kapitałowej ATM Grupa S.A. największego niezależnego producenta telewizyjnego w Polsce. Specjalizuje się w kompleksowej organizacji eventów, koncertów 
oraz wydarzeń kulturalnych w kraju i za granicą posiadając ogromne zaplecze techniczne oraz doświadczenie profesjonalistów w tym zakresie. Dysponuje najnowocześniejszymi rozwiązaniami technologicznymi 
oraz logistycznymi. 

Udostępnij:

Contact

Masz jakieś pytania?

Napisz do nas lub zadzwoń

Skontaktuj się z nami